Drewniany pomost spacerowy i widokowy o długości 515,5 metra, wyprowadzony w morze na odległość 450 m od brzegu. Popularne miejsce tłumnych spacerów i okolicznościowych festynów, a także przystań turystycznej żeglugi pasażerskiej i przystań jachtowa.
Molo składa się z prostokątnej platformy połączonej ze Skwerem Kuracyjnym, głównego trzonu z kilkoma bocznymi platformami, głowicy w kształcie trapezu oraz bocznej ostrogi stanowiącej przystań jachtową i miejsce spacerowe. Łączna długość pomostu wynosi 645 m. Z pomostu roztaczają się rozległe widoki na miasto, plażę i nadmorskie parki, klifowe wybrzeża Kępy Redłowskiej i porty Gdańska, pływające po morzu okręty oraz przy dobrej pogodzie zalesioną wstęgę Mierzei Helskiej. W sezonie letnim u nasady mola funkcjonują liczne kramiki z pamiątkami, a u nasady głowicy – kasy biletowe żeglugi przybrzeżnej oraz platforma widokowa wyposażona w dostępne odpłatnie lornetki i lunety.
Na skwerze kuracyjnym W okresie zimowym w części lądowej jest organizowane sztuczne lodowisko. Lodowisko ma wymiary 35x18 m i jest usytuowane tuż przy zabytkowej fontannie. Jednocześnie może się ślizgać 100 osób.
Pierwszy pomost spacerowy dla kuracjuszy zbudował w 1827 r., na miejscu dzisiejszego mola, Jan Jerzy Haffner. Miał on zaledwie 41 m długości i 1,6 m szerokości. W 1842 r. stał już na jego miejscu nowy pomost o długości 63 m i szerokości 2,5 m, a w roku 1882 molo wydłużono do 94 m, poszerzono do 3, m i wyposażono na końcu w prostokątną platformę, do której mogły dobijać mniejsze statki. Do obecnych rozmiarów molo rozbudowano w latach 1927–1928, tj. w stulecie jego powstania.
Od 1 maja do 30 września wstęp na Molo jest płatny. Od 2005 roku zmieniono opłaty. Wstęp płatny dotyczy tylko wejścia na część drewnianą. Skwer Kuracyjny będzie otwarty dla turystów i mieszkańców Trójmiasta przez cały rok.
Opłaty: