Mierzeja
Mierzeja
Mierzeja
Mierzeja
16 lat mierzeja.com

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBIERZ MIEJSCOWOŚĆ

Miejsca warte zwiedzenia w Świnoujściu

Park Zdrojowy – został założony w latach 1826-27 przez ogrodnika królewskiego z Berlina, Piotra Lenne. Rozciąga się na obszarze 40 ha. Rośnie w nim ponad 60 gatunków różnych drzew i krzewów. Można w nim zobaczyć piękne buki płaczące, cisy, dęby piramidalne, tuje i wiele innych gatunków drzew, wiele z nich ma nawet 150 lat. Zieleń urozmaicają rzeźby. Tuż obok rozciąga się nadmorska promenada, gdzie warto wybrać się na spacer. Oba obiekty wpisane są do rejestru zabytków.

Neogotycki Kościół Matki Boskiej "Stella Maris" z końca XIX stulecia, zwany kościołem Gwiazdy Morza. Położony jest przy ulicy Piastowskiej 11. We wnętrzu znajdują się witraże o dużej wartości artystycznej.

W Świnoujściu rosną unikalne drzewa, które bardzo rzadko występują dziś w Polsce m.in. cisy. Ze względu na rzadkość występowania drzewom tym nadawane są imiona i status pomników przyrody. Sosna "Rodzina" wys. 25 m, obw. 166 cm, opleciona bluszczem, rośnie przy ul. Matejki, Platan "Cudzoziemiec"- obwód ok. 4 m, rośnie przy skrzyżowaniu ulic Boh. Września i Jana z Kolna, Dąb "Latarników" największy okaz, położony jest na boisku Szkoły Podstawowej Nr 2, jego wys. 18 m, obw. 5,35 m, Cisy drzewiaste "Marynarze" rosną przy ulicy Barlickiego (osiedle Warszów), Cisy "Żeglarze" obwody ok. 56 cm i wys. 8 m, rosną przed budynkiem Kapitanatu Portu, Okazy drzewiaste ostrokrzewu kłującego (skwerek przy ul. Jana z Kolna i przy ul. Piłsudskiego), Dwa cisy iglaste "Korsarze" obw. 60 cm i wys. około 7 m, rosną przy rogu ul.Chopina i Paderewskiego.


Rezerwat florystyczny „Karsiborskie Paprocie” jest położony w południowo-wschodniej części wyspy Uznam w Lesie Karsiborskim. Rozciąga się na obszarze 38,10 ha. Rosną tam długosz królewski – gatunek zagrożony wyginięciem i wiciokrzew pomorski – chronione pnącze. Rezerwat znajduje się w obszarze Nadleśnictwa Międzyzdroje. Do rezerwatu można dojechać własnym samochodem lub autobusem miejskim nr 5 ze Świnoujścia - przystanek koło dworca kolejowego.

Szlaki turystyczne: przy przejściu granicznym w Świdnym Lesie (zachodnia część Świnoujścia) rozpoczyna się polski odcinek Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9, który prowadzi z Brestu we Francji wzdłuż wybrzeża, aż do Braniewa. Cały odcinek mierzy 542 km. Pierwszy odcinek w Polsce o długości 27 km, wiedzie wzdłuż promenady w Świnoujściu, a dalej brzegiem Świny do przeprawy promowej, a następnie wzdłuż półwyspu Przytorskiego i do Międzyzdrojów. Na terenie Polski jest on oznakowany kolorem czerwonym.

Punkt widokowy Wzgórze Zielonka z którego widać krainę 44 wysp wstecznej delty Świny 80 m n.p.m.

POGODA NA MIERZEI
Piątek, 3. grudnia 2021
Pogoda
2o C
Ciśnienie: 1002 hPa
Opady: 0.3 mm
Zachmurzenie: 100 %
Sobota, 4. grudnia 2021
Pogoda
1o C
Ciśnienie: 1002 hPa
Opady: 0.5 mm
Zachmurzenie: 100 %
Niedziela, 5. grudnia 2021
Pogoda
0o C
Ciśnienie: 1003 hPa
Opady: 0.3 mm
Zachmurzenie: 100 %
Poniedziałek, 6. grudnia 2021
Pogoda
-2o C
Ciśnienie: 1011 hPa
Opady: 0.0 mm
Zachmurzenie: 100 %
NEWSLETTER
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać aktualne informacje o najlepszych ofertach.