Mierzeja
Mierzeja
Mierzeja
Mierzeja
16 lat mierzeja.com

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBIERZ MIEJSCOWOŚĆ

Mierzeja Rewska - Szperk

Mierzeja Rewska zwana też Cyplem Rewskim bądź Szperkiem to tylko niewielki cypel, gdy poziom wód jest wysoki. Jednak gdy poziom wód się obniża mierzeja wyłania się na długości 1 km. U nasady mierzeja ma szerokość 40 – 50 m. Jest to część 2 metrowej mielizny ciągnącej się przez całą zatokę aż do Kuźnicy. Mielizna ta zwana jest Mewią Rewą czy inaczej znanej jako Ryf Mew. Dzięki mieliźnie, na Mierzeję Helską wędrują i płyną dziki. W mieliźnie jest przekopana sztuczna cieśnina zwana Głębinką czy Depka, która umożliwia przepłynięcie kutrom rybackim.

Ryf Mew został stworzony przez te same prądy morskie, które utworzyły półwysep helski. Dzieli wody Zatoki Gdańskiej na dwie części: ciepłe od strony Pucka i bardziej słone, chłodniejsze wody od strony Gdańska. Przy nawet bardzo silnych wiatrach zachodnich lub wschodnich na zawietrznej "Szperka" pozostaje pas gładkiej wody pozwalający na bicie żeglarskich rekordów szybkości. W Rewie więc w jednym miejscu dostępne są dwa akweny wodne i dwie plaże.

U nasady mierzei  zlokalizowana jest  "Wioska żeglarska", gdzie są organizowane obozy windsurfingowe i kitesurfingowe i jest wypożyczalnia sprzętu.

POGODA NA MIERZEI
Piątek, 3. grudnia 2021
Pogoda
2o C
Ciśnienie: 1002 hPa
Opady: 0.3 mm
Zachmurzenie: 100 %
Sobota, 4. grudnia 2021
Pogoda
1o C
Ciśnienie: 1002 hPa
Opady: 0.5 mm
Zachmurzenie: 100 %
Niedziela, 5. grudnia 2021
Pogoda
0o C
Ciśnienie: 1003 hPa
Opady: 0.3 mm
Zachmurzenie: 100 %
Poniedziałek, 6. grudnia 2021
Pogoda
-2o C
Ciśnienie: 1011 hPa
Opady: 0.0 mm
Zachmurzenie: 100 %
NEWSLETTER
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać aktualne informacje o najlepszych ofertach.